Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 05.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Dětský pokoj - místo plné fantazie

Když sami zapátráme ve své paměti, zjistíme, že každý si velice dobře uchovává vzpomínku na svůj dětský pokoj. Místo, kde jsme se cítili bezpečně a uprostřed vlastního světa z hraček a knížek dle naší libosti. Nikdo nezůstane dítětem věčně a po čase sám pozná, jaké je to mít ratolest vlastní. Děti si ovšem pokojíček sami nezřídí a nesestaví, to zůstane na nás a našich schopnostech vytvořit pro svá dítka, ta pravá nefalšovaná království.
Datum: 03.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Bazény, který je ten pravý - 2. díl

O tom, že počasí nám již bezodkladně hlásí příchod léta a o tom, že k létu a především k letním teplotám patří bazény, bylo již mnoho řečeno v minulém článku, který byl věnován bazénům. Minule jsme se věnovali bazénům podzemním. Tentokrát přišla řada na bazény pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou podzemní bazén vlastnit, ale potěšení z venkovního koupání ve „vlastním“ si nechtějí upřít. Budeme se bavit o různých bazénech nadzemních.
Datum: 01.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Po roce 2020 už jen pasivní domy?

Stavebnictví je jedním z odvětví, kde opravdu stojí za to zamyslet se nad plýtváním energiemi. Budovy se totiž na celosvětové spotřebě energií podílejí ze 40 %. Evropská unie koncem roku 2009 přijala směrnici, podle níž by se od roku 2021 měly stavět pouze domy s energetickou spotřebou blížící se nule.
Datum: 21.10.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Letní relaxace na zahradě: Co vám nesmí chybět?

Léto je doba odpočinku. Možná se letos nechystáte na dovolenou a plánujete jen tak relaxovat na zahradě. Zapomeňte ale na to, že na zahradě musíte jen pracovat! Nechte vše tak, jak je a užívejte si dovolenou naplno. K letní pohodě vám pomůže i několik nepostradatelných pomocníků!
Datum: 20.10.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Okna – různé druhy, různé vlastnosti

Doma není slunečního svitu bez oken, dalo by se říci. Slunce je nepostradatelné, ale bez vzduchu se taktéž nedá žít a okna jsou pro tuto věc vděčnými prostředníky. Přinášejí nám blahodárné živly a jsou pevnou součástí našich domácností. Dostává je jim také patřičné pozornosti? O výměnu si říci neumějí, takže míč je na naší straně hřiště.
Datum: 18.10.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

NEMOVITOST NA HYPOTÉKU? Jestli ano, tak nyní je ta správná šance.

Již delší dobu uvažujete o koupi nemovitosti, ale je Vám jasné, že peníze v hotovosti dohromady nedáte a hypotéka bude pro Vás jediným řešením?! V tom případě se přestaňte rozhodovat, zda do toho jít nebo ne a raději začněte vybírat nemovitost, která bude pro Vás ta pravá. Banky bijí na poplach a ekonomické průzkumy jejich tvrzení jen potvrzují. Hypotéky jsou nyní nejníže a ještě pořád klesají.
Datum: 15.10.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Úvěr ze stavebního spoření bez zástavy i ručitele

Posíláte si již několik let peníze na stavební spoření a zvažujete pořízení nového bydlení? Obáváte se, že vám banka kvůli neustále se zpřísňujícím kritériím hypotéku nedá? Hypoteční úvěr není jediným řešením! Existuje také úvěr ze stavebního spoření, kterému je někdy přezdíváno „řádný“ úvěr.
Datum: 13.10.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Centrální vysavače se stávají hitem

Problémy se špínou řešíme různě. Jedním ze způsobů, který nám pomáhá vrátit naší domácnosti čistotu je použití vysavače. V současné době už známe kromě klasických „luxů“ i inovovanou variantu, která nám inteligentně usnadní práci. Jedná se o centrální vysavače - zázrak nového tisíciletí. Přitom je vše tak jednoduché.
Datum: 07.10.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Efektivní a levné chlazení bytu: Ventilátory a větráky

Ačkoli se letos zdálo, že teplo nebude, letní vedra zaútočila rychle a mnohé z nás zastihla nepřipravené. Je horko v kanceláři i doma. Ne vždy je po ruce klimatizace, jejíž provoz navíc není vždy úsporný. Existují ale i jiné možnosti, jak se efektivně a skoro zadarmo ochladit.
Datum: 22.09.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Havaj za dveřmi - stavíme bazén

"Marie, jdu si zaplavat." Tato častá červencová věta nemusí být nutně následována balením tašky, probíjením se hustou městskou dopravou, převlékáním v šatnách a doufáním, že žádný z bezhlavě se do vody vrhajících teenagerů si pro své přistání nezvolí vaše záda. Tato věta totiž v dnešní době může předcházet tomu, že vyjdete ze dveří svého domu, sundáte si župan a zaplavete si ve vlastním bazénu. Ne, že by náklady na pořízení bazénu byly zanedbatelnou položkou, ale i ti majitelé domů, kteří se v pěnězích zrovna nekoupou, se mohou koupat ve vlastním bazénu. Samozřejmě můžete zvolit nezapuštěnou variantu bazénu, ale jakmile okusíte fajnovost koupání v pohodlí a soukromí vašeho domova a zároveň neestetičnost takového nezapuštěného ošklivce, je dost pravděpodobné, že stejně zauvažujete o bazénu zapuštěném do země. Specializované firmy vám bazén postaví v podstatě na klíč (nebo zde spíš na plavky), ale než k nim vyrazíme, řekněme si pár základních informací.