Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 01.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Významné realitní společnosti uskutečnily fůzi

30.6.2010 - V minulých dnech došlo k fůzi dvou předních realitních společností – tuzemská M&M reality holding a.s. a britská House Building Capital LTD. (HBC Reality) propojily své řídící podíly.
Datum: 01.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Prodáváme na vlastní pěst

Prodáváte nemovitost a zvažujete, zda se do toho pustit sami, anebo zda přivolat na pomoc odborníky? Pojďme si projít krok po kroku, co vás všechno čeká, pokud se pro samostatnou cestu rozhodnete.
Datum: 30.06.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Bazény, který je ten pravý - 1. díl - Podzemní bazény

Pro obyvatele panelových domů to znamená vyrazit na koupaliště, k rybníkům nebo na jiná místa určená kde koupání. Pro ty šťastnější, kteří mají rodinný domek, to znamená vrhnout se do svého bazénku. Co když ale bazén ještě nemáte, ale rozhodli jste se letošní rok pro změnu. Na trhu je v současnosti několik různých technologií, vztahujících se k výstavbě bazénů, a také mnoho nadzemních či podzemních variant. Která je ale pro Vás ta pravá.
Datum: 29.06.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Akce developerů už nejsou tak prvoplánové

Developeři dobře vědí, že najít v současnosti zákazníka není lehké. Snaží se proto na sebe upozornit neotřelými akcemi a slevami, které v Česku stále dobře fungují. Jen zákazníci jsou už více vybíraví, což se odráží i v nabízených službách a akcích.
Datum: 23.06.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

NEMOVITOST NA HYPOTÉKU? Jestli ano, tak nyní je ta správná šance.

Již delší dobu uvažujete o koupi nemovitosti, ale je Vám jasné, že peníze v hotovosti dohromady nedáte a hypotéka bude pro Vás jediným řešením?! V tom případě se přestaňte rozhodovat, zda do toho jít nebo ne a raději začněte vybírat nemovitost, která bude pro Vás ta pravá. Banky bijí na poplach a ekonomické průzkumy jejich tvrzení jen potvrzují. Hypotéky jsou nyní nejníže a ještě pořád klesají.
Datum: 22.06.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Úvěr ze stavebního spoření bez zástavy i ručitele

Posíláte si již několik let peníze na stavební spoření a zvažujete pořízení nového bydlení? Obáváte se, že vám banka kvůli neustále se zpřísňujícím kritériím hypotéku nedá? Hypoteční úvěr není jediným řešením! Existuje také úvěr ze stavebního spoření, kterému je někdy přezdíváno „řádný“ úvěr.
Datum: 17.06.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Chaty a chalupy - kdo a proč je kupuje

V několika posledních letech se opět vrací do módy chataření a chalupaření. Není to však koníček a hobby pro každého. Kdo jsou ti lidé, kteří si chaty kupují? Vždyť chatu by si mohl koupit každý, kdo na to má peníze. Ale proč by to dělal?
Datum: 16.06.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Zemědělský půdní fond – ochrana před živelnou zástavbou

Pokud jste koupili stavební pozemek na bývalých polích, narazíte ve výpisu z katastru nemovitostí na poznámku, že pozemek je chráněn zápisem v zemědělském půdním fondu. Zápis je pojistkou proti živelnému zastavování širých lánů nedočkavými developery.
Datum: 14.06.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Krajinami dětství - jak zařídit dětský pokoj

Děti mají zcela odlišný vlastní svět, čemuž odpovídají i jejich specifické potřeby ohledně bydlení, které vyplývají z mohem více důvodů nežli z onoho elementárního, tedy že jsou rozhodně menší než my. Dětská duše spíše než kterákoli jiná potřebuje pro svoje spokojené bytí a rozvoj příznivé prostředí. Proto zařízení dětského pokoje musíme věnovat zvláštní péči, která rozhodně nekončí tím, že vyklidíte pracovnu, sundáte ze stěn fotky lepých děv a do rohu dáte nezvykle malou postel se třemi plyšáky. Podíváme se na pár základních věcí, na které je třeba myslet při tvorbě interiéru v dětském pokoji. Zaměříme se na útlejší věk dítete a první část školního věku, to ostaně i proto, že u teenagera budete rádi, pokud vás občas do pokoje alespoń pustí, abyste směli odnést věci, které už začínají hnít a ponožky, které se už samy od sebe pomalu chystají k tangu.
Datum: 11.06.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Sítě na pozemku: Výhoda i nečekaný problém

Zasíťovaný stavební pozemek = hodnotnější pozemek. Ne vždy ale existenci nějaké sítě na vysněném místě k bydlení uvítáte a ne vždy se o ní dozvíte včas.