Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 29.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Prodali jsme, odcházíme

Mohlo by se zdát, že podpisem kupní smlouvy máme jako prodávající většinu starostí za sebou. Opak je pravdou: Pouze jsme sehnali kupce. Hlavní vyřizování nás teprve čeká.
Datum: 26.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Úsporné LED diody pro světlejší zítřky

Klasické žárovky, které v populárních vtipech měnily skupiny policistů či blondýn, jsou definitivně za zenitem. Nejen, že proti nim vytáhla do boje Evropská unie, ale zejména jsou pro úsporné svícení opravdu nevhodné. U obyčejné źárovky s rožhaveným wolframovým vláknem se totiž pouze 5 procent přijaté energie přemění na světlo, zbytek připadá na vyzářené teplo, což je, pokud nehodláte topit lustrem, zcela neefektivní. Vedle úsporných a halogenových žárovek se ve frontě náhradníků derou dopředu kosmicky působící LED svítidla.
Datum: 23.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Netypický ekologický dům

Máte v plánu stavět či kupovat dům, ale chtěli byste udělat něco výhodného nejen pro sebe, ale také pro své okolí a přírodu v něm? Je zde pro vás tedy varianta ekologických domů. Ekologické stavění má ale několik úrovní a může zajít i do velkých extrémů. Na jeden z nich, který stojí ve Walesu, se můžeme dnes podívat.
Datum: 22.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Posezení na obláčku - sedací vaky

Chceme svobodu, chceme pohodlí a chceme změnu. Porci toho všeho můžeme dostat k sobě domů v jediném kusu nábytku. Stačí se na nábytek podívat novým způsobem, zbavit se zažitých konvencí a bezstarostně sebou praštit do sedacích vaků. Dá se na nich sedět, ležet, koneckonců po nich klidně můžete i válet sudy a nezkřivíte si ani vlas. Stejně tak sedací vaky využijou i vaše děti, kočky, psi a případná čínská prasátka. A co my víme, třeba se tato dnes moderní nábytková alternativa stane klasikou a sedací vaky budou jednou oněmi ,,křesly po babičkách".
Datum: 19.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Rekuperace: Úsporně vyvětrá a v létě ochladí dům

Pobolívá vás často hlava? Cítíte se malátní a tak trochu bez energie? S velkou pravděpodobností je to nedostatkem čerstvého vzduchu. Člověk stráví v budovách a uzavřených prostorách až 90 % času – celý den prosedíme v kanceláři, autem nebo MHD dojedeme domů a unavení se svalíme k televizi.
Datum: 16.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Malý home office na Vaší zahradě

V současnosti mnoho lidí pracuje z domova a ne z žádného konkrétního sídla společnosti. I zde ale člověk potřebuje své místo pro práci, kde bude mít klid a bude zde moci pracovat. Pro ty, kteří mají zahradu je zde novinka The OfficePOD, stylová kancelář postavená přímo na Vaši zahradě a mající komfort a veškeré vybavení, jaké mají “standardní“ kanceláře. V této kanceláři jste však doma.
Datum: 15.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Můj soused - les

Bydlet nedaleko lesa je na jednu stranu velmi romantická i praktická záležitost. Přinést může ale i komplikace.
Datum: 11.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Reality Ostrava a okolí: O přežití bojují nové projekty - zřejmě ještě zlevní

Reality se na Ostravsku se pomalu začínají probouzet z krizového spánku. Komerční objekty ale stojí bez povšimnutí a nové projekty, které jsou jen na papíře nemají u kupců šanci.
Datum: 10.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

První panelák v Česku oslavil 55 let

Do prvního panelového domu v České republice se nájemníci nastěhovali v červenci 1955. Svým vzhledem ovšem první panelák nijak nekorespondoval se šedivými bloky nevzhledných a neosobních sídlišť, které se staly synonymem socialistické výstavby pozdějších let, jejímž úkolem bylo vyřešit bytovou krizi.
Datum: 09.11.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Jak dostat za nemovitost co nejvíc

Jsme Středoevropané, odvyklí smlouvání. Balkánské a arabské pokřikování na tržišti jsme opustili na konci středověku. Jakmile vyvěsíte na internetu nabídku a zájemci začnou chodit na prohlídky, zjistíte, že středověk neskončil, středověk trvá.