Posezení na obláčku - sedací vaky

Datum: 22.11.2010
  | 
Kategorie: Realitní průvodce
 |  
Publikoval: David Svoboda
Chceme svobodu, chceme pohodlí a chceme změnu. Porci toho všeho můžeme dostat k sobě domů v jediném kusu nábytku. Stačí se na nábytek podívat novým způsobem, zbavit se zažitých konvencí a bezstarostně sebou praštit do sedacích vaků. Dá se na nich sedět, ležet, koneckonců po nich klidně můžete i válet sudy a nezkřivíte si ani vlas. Stejně tak sedací vaky využijou i vaše děti, kočky, psi a případná čínská prasátka. A co my víme, třeba se tato dnes moderní nábytková alternativa stane klasikou a sedací vaky budou jednou oněmi ,,křesly po babičkách".

Materiály a vlastnosti ergonomických vaků

Náplní vaků jsou polystyrenové kuličky s vysokou hustotou, každá z nich drží svůj tvar, nicméně celkově se armáda kuliček přizpůsobí tvaru vašeho těla, což přinese úlevu vaší páteři a vám pocit pohodlí.

Pokud jde o povrch, potahy se vyrábí z dobře omyvatelného a odolného nylonu, ze speciální procedurou připravené bavlněné látky nebo také z umělé kůže. Na trhu jsou k dostání i povrchy kombinované z více ,,přísad", které při vašem dosedu vlivem napnutí látky změní barvu.

Škála materiálů, tvarů, vzorů a provedení (např. imitace fotbalového míče atd.) ergonomických vaků je velmi široká. Vaky mohou mít tvar klasického sáčku, který až svým posedem proměníte do tvaru křesla. Některé modely jsou polohovatelné pomocí popruhů. Pro povalování se jsou tu potom kulaté sedací placky. Velikosti jsou různé, takže se vás může povalovat i víc najednou na jediném vaku. K dostání jsou také válcovité polštáře nebo kostky.

Každý sedí a leží, kde ho napadne

Sedací vak můžete pořídit také svým ratolestem. Kromě toho, že je uvedete v nadšení, si můžete také klidně během dne dát šlofíka s vědomím, že si vaše děcko o novou židli okamžitě nerozbije čelo. Speciální pelíškové vaky můžete koupit i zvířecím členům svého klanu. Zde oceníte snadnou čistitelnost povrchu a jeho celkovou odolnost vůči špíně. Pokud je váš pes drsný rabián nebo máte relativně agresivní číču, určitě vás potěší, že sedací vaky téměř nelze roztrhat. Dokonce jde větší vaky použít jako lůžko pro očekávané i nečekané návštěvy, aniž byste se museli cítit jako krkavčí hostitelé. I pro ležení a spánek jsou totiž vaky komfortní.

Využití sedacích vaků na mnoha místech je usnadnědo zejména jejich nízkou hmotností. Snadno je přemístíte v rámci bytu a lehce je přetransportujete třeba i na chatu. Můžete je ovšem klidně vzít také přímo ven, protože se vyrábějí i v outdoorovém provedení, které odolá vodě i působení slunce.

Proč si pořídit sedací vak?

  • Relativně nízká cena
  • Ideální pro alergiky
  • Rehabilitační účinky pro vaše tělo
  • Moderní design ozvláštňující interiér
  • Vysoká nosnost