Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 31.03.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Postavte si saunu u vás doma

Ačkoli tomu v letních měsících při nucené projížďce autobusem MHD nepřestávají věřit jen ti největší snílci, pocení může být velmi přijemné. Saunování je jak známo velmi zdravá věc, která posiluje obranyschopnost organismu a čistí jej od zplodin metabolismu, dále pomáhá regenerovat pokožku a je i prostředkem psychické relaxace. Jenže aby k výše zmíněným blahodárným výsledkům došlo, je třeba saunu navštěvovat pravidelně. A v tom může být problém. Možná se vám totiž nechce se každý týden trmácet do veřejné sauny a za těžký peníz se tam spolubrotit potem se spoře oděnými spoluobčany v omamném oparu kolektivního pyžma. Inu výše zmíněné dávno není nutným zlem, které byste si v touze po saunování museli projít, pořídit si saunu klidně i v relativně menším bytě není z technického ani finančního hlediska science fiction. Jak si tedy postavit saunu u vás doma?
Datum: 29.03.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Dřevostavby jsou v kursu, nejsou ale bezchybné

Rozhodli jste se, že postavíte nebo si necháte postavit dům, avšak nevíte pro jaký typ domu se rozhodnout? Z mnoha variant se zde nabízí montované dřevostavby, které známe například také v podobě klasických srubů z oblastní Severní Ameriky nebo Kanady. Jako všechny ostatní varianty však krom výhod nabízí dřevostavby i nevýhody.
Datum: 25.03.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Spořit rozhodně! Jenže jak?

O tom, že současná ekonomická situace připomíná spíše nežli pohádku thriller s horovými prvky, všichni víme. Proto je spoření rozhodně správnou volbou a vzhledem k velmi nejistým ekonomickým prognózám téměř nezbytností pro určitý pocit bezpečí pro naši budoucnost. Jenže na trhu je nepřeberné množství bankovních produktů a investičním možností, takže člověk někdy přesně neví, jakou alternativu zvolit. Proto si zkusíme vytknout některé základní informace o spoření.
Datum: 21.03.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Vázané účty – když nevěříte realitce

Kam bezpečně uložit peníze při převádění nemovitosti tak, aby si prodávající byl jistý, že kupní cenu dostane v pořádku a kupující se nemusel bát, že zůstane bez peněz i bez nemovitosti?
Datum: 14.03.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Vlastnické bydlení je v kurzu

Každý z nás může preferovat svou vlastní formu bydlení a ne každá forma bydlení je vhodná pro všechny. Přesto je asi nejzajímavější „škatulkou“ nemovitost v osobním vlastnictví. Celá záležitost má ovšem jeden zásadní háček. Pro uzavření tohoto zajímavého obchodu musíme disponovat nemalými prostředky a ani banky už nejsou tak benevolentní, jak bývaly…
Datum: 10.03.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Podpora bydlení z mnoha stran

Ekonomická krize, která ovládá celý svět, donutila mnoho orgánů a společností zavést opatření, která by dopady krize zastavila nebo přinejmenším zmírnila. Takováto opatření můžeme sledovat i z institucí v České republice, a to ať už ze strany státu nebo například bank. Mnohá opatření byla u nás i před krizí, ale lidé tolik nepoutali svůj zrak tímto směrem, jako v současnosti. Pokud máte tedy na plánu koupi nemovitosti, následujících několik řádku by vás mohlo inspirovat k dalšímu zjišťování informací o tom, jak byste mohli několik tisíc ušetřit.
Datum: 07.03.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Připojení k inženýrským sítím

Jednou z agend, které musíte vyřídit k úspěšnému ohlášení stavby domu, je přístup na stavební pozemek. Bez připojení není postavení.
Datum: 23.02.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Cena nemovitosti: Jak ji správně stanovit?

Budete prodávat byt, rodinný dům nebo stavební pozemek? Jednou z klíčových součástí prodejního inzerátu je cena nemovitosti, kterou pro laika není jednoduché odhadnout. Neměla by být příliš přemrštěná, aby neodradila potenciálního kupce, ani příliš nízká, abyste neprodělali. Jak správně stanovit cenu nemovitosti? Možností je hned několik!
Datum: 16.02.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Nízkoenergetické domy – naše budoucnost?

Ceny energií zatím strmě rostou a přes sliby dodavatelů téměř neklesají. Máte v plánu pořízení domu a otázka energií vám nedá spát? V dnešní době existují alternativní možnosti, které mohou budit nedůvěru, ale jen chviličku. A jak je to s vámi, děsí vás výše účtů, pálí vás cena paliv? Nenechte se zbytečně spálit.
Datum: 11.02.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Developerské společnosti staví, domy zejí prázdnotou

Jako houby po dešti rostou v poslední době na území České republiky nové developerské projekty. Žádné rodinné domky či satelitní městečka. Developeři vsadili na hit, který se prosazuje ve světě a z počátku o něj byl velký zájem i u nás. Jde o supermoderní sídlištní komplexy, které mohou svým obyvatelům nabídnout veškeré komfort, který žádají. Ať už se jedná o garážová stání, vlastní parkovací místa, obrovské terasy nebo další vymoženosti.