Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 01.11.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Montované domy boří mýty

V hluboké minulosti by možná stačila jen zmínka o možnosti postavit dům bez klasického postupu a heretik by byl nařčen z rouhání. Časy se ale mění a moderní doba s sebou přináší potřebu rychlých a efektivních řešení. A nemusí zůstat jen u toho, správný a chytrý postup může být zároveň i šetrný ke svému okolí. Nové nápady se nakonec často prosadí sami.
Datum: 24.10.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Bar, který nikdy nezavírá

Probudí vás šílená bolest hlavy a pocit, že váš někdo v noci stoprocentně přejel tahačem, polil vás z okénka levným alkoholem a pak ještě zacouval. Naprosto netušíte, kde jste, a člověka, který leží vedle vás, nedokážete identifikovat. V boji o každou vteřinu se nekoordinovaně snažíte najít toaletu a v duchu tiše doufáte, že jste alespoň během noci neopustili hranice republiky. Jak tomu předejít a nepřijít při tom o všechnu legraci? Pořiďte si bar domů! Barman tam bude vždycky fajn chlápek, co vás nikdy neokrade, a už nebudete muset s hořkostí poslouchat ta strašná slova ,,poslední objednávka". Jak si tedy doma udělat bar, který bude bavit vás i vaše přátele?
Datum: 19.10.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Z popelky princeznou aneb co dokáže rekonstrukce

Každá nemovitost vonící novotou má svůj půvab a kouzlo. Rádi se do ní vracíme, aby se náš zrak pokochal a nabral dojem, že vše je krásně naleštěné a působí svěže. Zub času však zastihne každého a z našeho roztomilého bydlení se postupem let může stát šedivá klec. Aby tomu tak nebylo, mějme na paměti, že včasné občerstvení naší nemovitosti, které odnepaměti nese název rekonstrukce, udrží náš životní standard.
Datum: 10.10.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Zabezpečte si svůj majetek

V současné době nemá člověk jen zájem si jakoukoliv nemovitost koupit a být jejím vlastníkem. To není v posledních letech, díky nabídce realitních kanceláří, žádný problém. Nemovitost si můžete koupit během několika málo dnů, navštívíte realitní kancelář, vyberete si objekt, složíte hotovost, podepíšete potřebné dokumenty a bude Vaše. Větším oříškem však je, jak si takovou nemovitost, ať už byt či dům, ohlídat před nečekanou návštěvou lupičů, vandalů či podobných nezvaných hostů.
Datum: 03.10.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Ekologický dům - i takhle může vypadat

Máte v plánu stavět či kupovat dům, ale chtěli byste udělat něco výhodného nejen pro sebe, ale také pro své okolí a přírodu v něm? Je zde pro vás tedy varianta ekologických domů. Ekologické stavění má ale několik úrovní a může zajít i do velkých extrémů. Na jeden z nich, který stojí ve Walesu, se můžeme dnes podívat.
Datum: 27.09.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Můj soused - les

Bydlet nedaleko lesa je na jednu stranu velmi romantická i praktická záležitost. Přinést může ale i komplikace.
Datum: 19.09.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Sítě na pozemku: Výhoda i nečekaný problém

Zasíťovaný stavební pozemek = hodnotnější pozemek. Ne vždy ale existenci nějaké sítě na vysněném místě k bydlení uvítáte a ne vždy se o ní dozvíte včas.
Datum: 12.09.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Luxfery - uchopený půvab ledu

Impozantní spojení mohutnosti s krystalickou průzračností, to kouzlo, jímž nás fascinují ledové sochy a které bychom si rádi odnesli s sebou domů a uchovali. Způsobem jak tento půvab alespoň částečně ukořistit a zakořenit ve svém domově jsou luxfery. Přesto, že jsme ve výrobě těchto skleněných cihel jednou z předních světových velmocí, postoj většiny domácností v Česku k nim zůstává netečný. Je tomu tak zřejmě díky dobám minulým, kdy byly jedněmi z prostředků k páchání podlých architektonických zločinů. Nicméně stačí si na internetu vyhledat několik málo obrázků využití luxfer v moderních interiérech a na svá dřívější traumata rádi zapomenete.
Datum: 06.09.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Dávejte pozor, kam si sedáte

Zpravidla si dáváme velmi dobrý pozor, kam šlapeme. A ono není divu, protože vkročit rovnou do odkrytého kanálu, potulit se se sloupem nebo si to našinout rovnou do vedlejšího produktu psího metabolismu není určitě ničí představa šťastné cesty. Soustředit bychom se ovšem měli i na to, kam si sedáme. Řeč teď není o čerstvě natřených lavičkách a připínáčcích, které se kdysi skvěly na našich na židlích coby dar od našich pubertálních spolužáků bojujících s akné a nedostkem seberealizace. Tady jde o daleko zásadnější posezení, o to, na čem budeme sedět několik dalších let a na čem budeme prožívat mnohé chvíle svého života. Mluvit budeme o sedacích soupravách, sedáčkách nebo sofa, chcete - li.
Datum: 29.08.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Klimatizace - na co si dát pozor, když jí vybíráte

Součastné letní vlny veder nás vedou k myšlence o pořízení si klimatizace do našeho domu či bytu. Ve chvíli kdy rtuť v teploměru přesáhne třicet stupňů, je uvnitř neklimatizovaných nemovitostí nemyslitelné horko a je potřeba se lehce ochladit. Není však klimatizace jako klimatizace, a pokud se již rozhodnete pro její koupi, měli byste si nejdříve zjistit několik údajů a ne pouze ten, že „umí dělat zimu“. Klimatizace není jen o značce a o ceně.