Zabezpečte si svůj majetek

Datum: 10.10.2011
  | 
Kategorie: Realitní průvodce
 |  
Publikoval: David Svoboda
V současné době nemá člověk jen zájem si jakoukoliv nemovitost koupit a být jejím vlastníkem. To není v posledních letech, díky nabídce realitních kanceláří, žádný problém. Nemovitost si můžete koupit během několika málo dnů, navštívíte realitní kancelář, vyberete si objekt, složíte hotovost, podepíšete potřebné dokumenty a bude Vaše. Větším oříškem však je, jak si takovou nemovitost, ať už byt či dům, ohlídat před nečekanou návštěvou lupičů, vandalů či podobných nezvaných hostů.

U domů je těchto zabezpečovacích možností o něco více než u bytů. Vše se především odvíjí od částky, kterou chcete do zabezpečení nemovitosti věnovat. Možnosti jsou nesčetné, počínající bojovým hlídacím psem přes obehnání objektu několikametrovou zdí až po soukromou ochranku, která bude dnem i nocí Váš majetek střežit více či méně bedlivě.

Dále je zde nabídka elektronických zabezpečovacích systémů, kterých je na našem trhu dostatečná nabídka a stačí si jen vybrat. Opět zde však platí pravidlo, „Záleží na Vás, jakou částku chcete investovat“. Spolu se stoupající částkou stoupá také stupeň ochrany a napojení zabezpečovacího zařízení na další subjekty. Zabezpečovací zařízení může být napojeno jak na pouhý zvukový hlásič, jehož cílem je především lupiče vystrašit a upozornit sousedy nebo např. spící obyvatele na přítomnost nezvaného hosta. Dále mohou být tyto systémy napojeny na Váš mobilní telefon, kdy Vám bude hlášen jakýkoliv pohyb v objektu, nebo např. na některou soukromou hlídací službu, se kterou firma instalující zařízení spolupracuje, nebo kterou si sami vyberete. Nevýhodou těchto systému jsou však pohybová čidla, která rozpoznají pohyb, ne však, kdo ten pohyb vykonává. Může se tedy stát, že čidla zaznamenají pohyb myši nebo dokonce většího pavouka či motýla.

Dalším způsobem zabezpečení, pro byty nejspíše nejúčinnějším, jsou bezpečnostní dveře. Tento způsob má několik výhod. Mezi ně patří, krom jejich ochrany proti zlodějům, také ochrana protipožární, kterou velká většina kvalitnějších dveří nabízí. I v součastné době moderních počítačových a elektronických vymoženostech má však klasická mechanická ochrana největší procento úspěšnosti ochrany majetku proti lupičům. I zde však budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, ceny kvalitních bezpečnostních dveří s veškerým příslušenstvím se pohybují kolem 30 000 korun. Krom dveří samotných platíte totiž za vytvoření nových speciálních zárubní, vložky, klíče a samozřejmě práci, která dveře dokonale na míru přizpůsobí vašim požadavkům.

Nabídka bezpečnostních dveří je na našem trhu dostatečná, a tak si vybere jistě každý, a to ať už vybírá podle různých kritérií, kterými mohou být jak vzhled, kvalita, tak i cena. Předem je důležité varování, že pokud jste již připraveni do něčeho takového investovat, není na místě šetřit a kupovat výrobek jen kvůli nápadně nižší cenně, která jistě bude přímo úměrná kvalitě.

Zde je minimum, na co byste se měli při kupování bezpečnostních dveří zaměřit:

-výplň dveří - měla by ji tvořit ocelová deska a izolační protipožární - teplotní - zvuková výplň
-způsob uzamykacího mechanismu, který by měl tvořit spolu s aktivními jistícími body nerozebíratelný celek
-akreditace produktu, řízení kvality ISO a poskytovaná záruka na všechny části.

Ke koupi jakéhokoliv zabezpečovacího zařízení by měla být samozřejmá bezplatná konzultace a předvedení výrobku zdarma. Pokud se pro jakýkoliv druh zabezpečení rozhodnete, není na místě zde šetřit, protože tato investice Vám do budoucna může ochránit veškerý majetek.