Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 03.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Vybíráme pozemek - dvakrát měř, jednou bydli

Zelená uklidňuje. Ale aby vás pohled na "zelenou louku", kde hodláte postavit svůj budoucí dům, opravdu uklidňoval a jednoho dne splnil vaše očekávání, musíte být při výběru stavební parcely opravdu obezřetní. Zkusíme si přiblížit hlavní kritéria správného výběru pozemku, jež by vám pomohla vyvarovat se velké chyby, která může skončit tím, že za stovky tisíc získáte plácek, na kterém nakonec budete moc tak akorát cvrnkat kuličky.
Datum: 21.12.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Z popelky princeznou aneb co dokáže rekonstrukce

Každá nemovitost vonící novotou má svůj půvab a kouzlo. Rádi se do ní vracíme, aby se náš zrak pokochal a nabral dojem, že vše je krásně naleštěné a působí svěže. Zub času však zastihne každého a z našeho roztomilého bydlení se postupem let může stát šedivá klec. Aby tomu tak nebylo, mějme na paměti, že včasné občerstvení naší nemovitosti, které odnepaměti nese název rekonstrukce, udrží náš životní standard.
Datum: 17.12.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Zabezpečte si svůj majetek

V současné době nemá člověk jen zájem si jakoukoliv nemovitost koupit a být jejím vlastníkem. To není v posledních letech, díky nabídce realitních kanceláří, žádný problém. Nemovitost si můžete koupit během několika málo dnů, navštívíte realitní kancelář, vyberete si objekt, složíte hotovost, podepíšete potřebné dokumenty a bude Vaše. Větším oříškem však je, jak si takovou nemovitost, ať už byt či dům, ohlídat před nečekanou návštěvou lupičů, vandalů či podobných nezvaných hostů.
Datum: 16.12.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Nízkoenergetické bydlení - řešení pro budoucnost

V dnešní požehnané době, kdy ceny energií rostou rychleji než vaše děti a fikusy, je velmi rozumné začít uvažovat o koupi nízkoenergetické stavby. Nízkoenergetické domy a byty jsou prostě řečeno variantou bydlení s velmi nízkou spotřebou energie.
Datum: 15.12.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Prodej bytu nebo domu s hypotékou: Několik možností

Nabízíme byt 3+1 za výhodnou cenu, ale s hypotékou. Inzeráty tohoto typu se objevují na realitních serverech stále častěji. Jen málokdo bude při zařizování hypotéky uvažovat nad tím, jak později nemovitost zatíženou dluhem prodat. Život ale někdy přináší nečekané situace – rozvod, ztráta zaměstnání a neschopnost splácet úvěr mohou být motivem k prodeji bytu nebo domu s hypotékou.
Datum: 14.12.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Nechme si jen to podstatné - minimalismus v interiéru

Nikoli, pojem minimalistický interiér neoznačuje nepopulární situaci, kdy vás vykradli a vám doma zbylo pouze minimum vybavení. Naopak jde o situaci, kdy strohost zařízení bytu a šetření doplňky je záměrné, a pokud věříte v sílu uklidňující jednoduchosti, bude se vám takové pojetí bydlení velmi líbit. Ačkoli minimalismus coby umělecký směr vznikl už v 50. letech minulého století, v oblasti designu je velmi aktuálním trendem století současného. O důvod více se na něj podívat blíže.
Datum: 07.12.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Jak úspěšně prodat nemovitost: S nebo bez realitní kanceláře?

Budete prodávat byt, dům či stavební parcelu? Zvažujete, zda je výhodnější realizovat prodej nemovitosti svépomocí nebo se obrátit na specializované služby realitní kanceláře, která si ale za zprostředkování prodeje naúčtuje provizi? Ne vždy platí, že prodej nemovitosti bez realitní kanceláře je výhodnější.
Datum: 06.12.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Atypické bydlení - mezonety

Každý z nás jistě slyšel slovo mezonet, ale co to vlastně znamená? Mezonet (z francouzského maisonette – domeček) je velký vícepodlažní byt umístěný v bytovém domě. Tato forma bydlení si získává stále více příznivců. V čem tkví jeho stále stoupající obliba a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
Datum: 03.12.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Kdo by odolal pochoutkám na grilu

Jakmile se venku oteplí, přijde čas tohoto šikovného zařízení, které si našlo své místo na spoustě zahrad, balkónů, teras a venkovních prostor vůbec. Dneska již víme, že své místo na grilu nemá jen maso, ale také zelenina, ovoce nebo houby. Při troše fantazie se dá upravit prakticky cokoliv, samozřejmě chutně a na čerstvém vzduchu. Česko není USA a přistupujeme ke grilování jinak, přesto je u nás jeho obliba dnes již srovnatelná.
Datum: 01.12.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Klimatizace - na co si dát pozor, když jí vybíráte

Součastné letní vlny veder nás vedou k myšlence o pořízení si klimatizace do našeho domu či bytu. Ve chvíli kdy rtuť v teploměru přesáhne třicet stupňů, je uvnitř neklimatizovaných nemovitostí nemyslitelné horko a je potřeba se lehce ochladit. Není však klimatizace jako klimatizace, a pokud se již rozhodnete pro její koupi, měli byste si nejdříve zjistit několik údajů a ne pouze ten, že „umí dělat zimu“. Klimatizace není jen o značce a o ceně.