Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 19.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Vybíráme pozemek - dvakrát měř, jednou bydli

Zelená uklidňuje. Ale aby vás pohled na "zelenou louku", kde hodláte postavit svůj budoucí dům, opravdu uklidňoval a jednoho dne splnil vaše očekávání, musíte být při výběru stavební parcely opravdu obezřetní. Zkusíme si přiblížit hlavní kritéria správného výběru pozemku, jež by vám pomohla vyvarovat se velké chyby, která může skončit tím, že za stovky tisíc získáte plácek, na kterém nakonec budete moc tak akorát cvrnkat kuličky.
Datum: 16.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Nízkoenergetické bydlení - řešení pro budoucnost

V dnešní požehnané době, kdy ceny energií rostou rychleji než vaše děti a fikusy, je velmi rozumné začít uvažovat o koupi nízkoenergetické stavby. Nízkoenergetické domy a byty jsou prostě řečeno variantou bydlení s velmi nízkou spotřebou energie.
Datum: 12.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Nechme si jen to podstatné - minimalismus v interiéru

Nikoli, pojem minimalistický interiér neoznačuje nepopulární situaci, kdy vás vykradli a vám doma zbylo pouze minimum vybavení. Naopak jde o situaci, kdy strohost zařízení bytu a šetření doplňky je záměrné, a pokud věříte v sílu uklidňující jednoduchosti, bude se vám takové pojetí bydlení velmi líbit. Ačkoli minimalismus coby umělecký směr vznikl už v 50. letech minulého století, v oblasti designu je velmi aktuálním trendem století současného. O důvod více se na něj podívat blíže.
Datum: 11.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Jak úspěšně prodat nemovitost: S nebo bez realitní kanceláře?

Budete prodávat byt, dům či stavební parcelu? Zvažujete, zda je výhodnější realizovat prodej nemovitosti svépomocí nebo se obrátit na specializované služby realitní kanceláře, která si ale za zprostředkování prodeje naúčtuje provizi? Ne vždy platí, že prodej nemovitosti bez realitní kanceláře je výhodnější.
Datum: 09.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Atypické bydlení - mezonety

Každý z nás jistě slyšel slovo mezonet, ale co to vlastně znamená? Mezonet (z francouzského maisonette – domeček) je velký vícepodlažní byt umístěný v bytovém domě. Tato forma bydlení si získává stále více příznivců. V čem tkví jeho stále stoupající obliba a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
Datum: 29.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Kdo by odolal pochoutkám na grilu

Jakmile se venku oteplí, přijde čas tohoto šikovného zařízení, které si našlo své místo na spoustě zahrad, balkónů, teras a venkovních prostor vůbec. Dneska již víme, že své místo na grilu nemá jen maso, ale také zelenina, ovoce nebo houby. Při troše fantazie se dá upravit prakticky cokoliv, samozřejmě chutně a na čerstvém vzduchu. Česko není USA a přistupujeme ke grilování jinak, přesto je u nás jeho obliba dnes již srovnatelná.
Datum: 27.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Prodali jsme, odcházíme

Mohlo by se zdát, že podpisem kupní smlouvy máme jako prodávající většinu starostí za sebou. Opak je pravdou: Pouze jsme sehnali kupce. Hlavní vyřizování nás teprve čeká.
Datum: 26.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Úsporné LED diody pro světlejší zítřky

Klasické žárovky, které v populárních vtipech měnily skupiny policistů či blondýn, jsou definitivně za zenitem. Nejen, že proti nim vytáhla do boje Evropská unie, ale zejména jsou pro úsporné svícení opravdu nevhodné. U obyčejné źárovky s rožhaveným wolframovým vláknem se totiž pouze 5 procent přijaté energie přemění na světlo, zbytek připadá na vyzářené teplo, což je, pokud nehodláte topit lustrem, zcela neefektivní. Vedle úsporných a halogenových žárovek se ve frontě náhradníků derou dopředu kosmicky působící LED svítidla.
Datum: 23.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Podlahy - bydlení bez nich není úplné

Zdánlivě nedůležitá součást naší nemovitosti. Avšak bez ní bychom nemohli naše bydlení vůbec obývat. Řeč je o podlahách, tedy o plochách, které se nám připomenou hned po probuzení. Stejně jako u jiného zařízení je i v případě podlah a podlahových krytin velice důležitá naše pozornost a správný úsudek. Každý prostor se totiž nedá vybavit všemi druhy podlahových krytin. Tak si to trochu rozeberme!
Datum: 19.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Rekuperace: Úsporně vyvětrá a v létě ochladí dům

Pobolívá vás často hlava? Cítíte se malátní a tak trochu bez energie? S velkou pravděpodobností je to nedostatkem čerstvého vzduchu. Člověk stráví v budovách a uzavřených prostorách až 90 % času – celý den prosedíme v kanceláři, autem nebo MHD dojedeme domů a unavení se svalíme k televizi.