Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 13.09.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Nová studna: To nejhorší, co můžete vyřizovat

Leží tam v oboře, nožky má nahoře... slepička na tom se sháněním vody není tak zle. Neokusila české úřední postupy.
Datum: 09.09.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Chata a chalupa, aneb chataři a chalupáři

Kde to všechno vzniklo? Zvláštní a přitom tak obyčejná kratochvíle je provozována již po generace. Postav dům, zasaď strom, zploď syna a pořiď si chatu. Tak by se dala ve zkratce popsat životní cesta velké řádky tuzemské populace. Kde se vlastně vzala neutuchající vášeň pro venkovská obydlí na víkend?
Datum: 07.09.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Úroková dotace na hypotéku: Jak ji získat?

Hypoteční trh zaznamenal v posledních letech propad, banky zpřísnily vydávání hypoték a zvýšily úrokové sazby, které již druhým rokem překračují 5% hranici. To je dobrá zpráva pro žadatele o hypotéku – stát jim totiž opět přispěje prostřednictvím tzv. úrokové dotace, na kterou je v rozpočtu připraveno 45 milionů korun. O co jde a kdo má na dotaci nárok?
Datum: 06.09.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Dražba nemovitosti - 2. díl

Již zde zaznělo, že dražby nemovitostí se v poslední době staly velmi oblíbenými a že lidé v nich našli způsob nejen jak nemovitost levně koupit, ale také na druhé straně, jak relativně rychle a transparentně nemovitost prodat.
Datum: 02.09.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Pozemky ve starém katastru: Zajímavá koupě, ale i důvod k opatrnosti

Doba se mění a s ní i krajina, ve které žijeme. Především okolí Prahy se ze zemědělské krajiny s roztroušenými vesničkami mění v urbanizovanou oblast. Oddělená sídla se čím dál tím víc roztahují do okolí, pole zanikají, vznikají nové útvary.
Datum: 30.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Dražba nemovitosti - 1. díl

V současné době, kdy každý hledá způsob, jak ušetřit nějakou tu korunu se ukázala varianta i na trhu nemovitostí a mnoho realitních kanceláří se jí chopilo a snaží se tak prorazit na přeplněném trhu realitek. Touto možností není nic jiného než dražby nemovitostí. Je to tak, nemusíte kupovat domy, byty či pozemky za jejich opravdovou cenu, kterou určil odhadce či realitní kancelář, ale můžete je koupit za cenu výrazně nižší, a to někdy až za poloviční.
Datum: 27.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Jak vybrat kuchyň

Bývaly doby, kdy se hospodyňky za (snad až příliš) reálného socialismu při přípravě pokrmů krčily u plechových linek, které byly často co nejdůsledněji odděleny od zbytku bytu, snad i proto aby jejich estetickému znásilňování bylo vystaveno co nejméně osob naráz. Časy se ale mění a dnes se kuchyně stala plnohodnotnou a aktivně využívanou částí bytu, navíc bývá často sdružena s prostory obývacími. Při návrhu a výběru kuchyně je vhodné využít služeb kuchyňského studia. Nicméně i tehdy je třeba mít už nějakou základní představu.
Datum: 26.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Atypické nemovitosti aneb v kůži zámeckého pána

Drtivá většina populace sní o vlastním bydlení v pěkném bytě nebo klidném domku. Každý své realitní štěstí nenajde anebo ho najde později, ale spoustě lidí a rodin se jejich sen vyplní. Existují však i takoví majitelé nemovitostí, kterým spadla do klína nemovitost, o níž se jim možná ani nezdálo. Jaké to asi je být vlastníkem zámečku nebo jiné netypické nemovitosti?
Datum: 25.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Není katastr jako katastr

Kupujete-li cokoliv nemovitého, katastrálnímu úřadu se nevyhnete. Před jeho návštěvou se ale vyplatí dobře teoreticky připravit. Nezaskočí vás podobně znějící a věcně naprosto rozdílné termíny, jejichž neznalost pro vás může mít fatální důsledky. Katastrů je totiž hned několik a na informace z každého znich musíme pohlížet rozdílně.
Datum: 23.08.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Kupujeme pozemek: Zajíci hleď úplně na všechno

Kupujete-li pozemek, čeká vás takřka detektivní pátrání po jeho minulosti a po jeho okolí. Ušetříte si tak nepříjemná překvapení, která by vás po uzavření smlouvy mohla čekat.