Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 16.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Bazény - v horku přijdou skutečně vhod

Už je to nějaký pátek, co nám zaklepalo léto na dveře a v poslední době nám pořádně zatápí. Každý má svůj způsob, jak se alespoň trochu ochladit. Pokud hledáme efektivní a zároveň efektní řešení je snadná rada ihned při ruce. Má to ale jeden malý háček. Pro náš záměr potřebujeme disponovat zahradou nebo alespoň terasou. Jestliže odpověď zní: není problém, výborně! Jestliže naopak, je nejvyšší čas sehnat dobrého souseda či známého!
Datum: 13.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Reality Ostrava a okolí: O přežití bojují nové projekty - zřejmě ještě zlevní

Reality se na Ostravsku se pomalu začínají probouzet z krizového spánku. Komerční objekty ale stojí bez povšimnutí a nové projekty, které jsou jen na papíře nemají u kupců šanci.
Datum: 12.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

První panelák v Česku oslavil 55 let

Do prvního panelového domu v České republice se nájemníci nastěhovali v červenci 1955. Svým vzhledem ovšem první panelák nijak nekorespondoval se šedivými bloky nevzhledných a neosobních sídlišť, které se staly synonymem socialistické výstavby pozdějších let, jejímž úkolem bylo vyřešit bytovou krizi.
Datum: 09.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Jak dostat za nemovitost co nejvíc

Jsme Středoevropané, odvyklí smlouvání. Balkánské a arabské pokřikování na tržišti jsme opustili na konci středověku. Jakmile vyvěsíte na internetu nabídku a zájemci začnou chodit na prohlídky, zjistíte, že středověk neskončil, středověk trvá.
Datum: 08.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Dětský pokoj - místo plné fantazie

Když sami zapátráme ve své paměti, zjistíme, že každý si velice dobře uchovává vzpomínku na svůj dětský pokoj. Místo, kde jsme se cítili bezpečně a uprostřed vlastního světa z hraček a knížek dle naší libosti. Nikdo nezůstane dítětem věčně a po čase sám pozná, jaké je to mít ratolest vlastní. Děti si ovšem pokojíček sami nezřídí a nesestaví, to zůstane na nás a našich schopnostech vytvořit pro svá dítka, ta pravá nefalšovaná království.
Datum: 07.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Bazény, který je ten pravý - 2. díl - Nadzemní bazény

O tom, že počasí nám již bezodkladně hlásí příchod léta a o tom, že k létu a především k letním teplotám patří bazény, bylo již mnoho řečeno v minulém článku, který byl věnován bazénům. Minule jsme se věnovali bazénům podzemním. Tentokrát přišla řada na bazény pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou podzemní bazén vlastnit, ale potěšení z venkovního koupání ve „vlastním“ si nechtějí upřít. Budeme se bavit o různých bazénech nadzemních.
Datum: 06.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Český dům a japonská zahrada

Jakkoli vám představa, že když budete v tomhle životě zlobit, tak v tom příštím se narodíte jako moucha, připadá komická a i když byste raději jedli zednickou lžící než hůlkami, tak jedno musíte Japoncům nechat: mají naprosto úchvatné zahrady. Možná se domníváte, že k českému domu, který má lednici až po okraj napěchovanou českým pivem, se japonská zahrada prostě nehodí, ale to se můžete dost mýlit. Zahrada v japonském stylu se totiž naopak může stát takovým malým jiným světem, do kterého se utečete, když vám ten zbylý svět už poleze na mozek. Jak tedy udělat v Česku krásnou japonskou zahradu?
Datum: 05.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Po roce 2020 už jen pasivní domy?

Stavebnictví je jedním z odvětví, kde opravdu stojí za to zamyslet se nad plýtváním energiemi. Budovy se totiž na celosvětové spotřebě energií podílejí ze 40 %. Evropská unie koncem roku 2009 přijala směrnici, podle níž by se od roku 2021 měly stavět pouze domy s energetickou spotřebou blížící se nule.
Datum: 02.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Stát by měl podporu bydlení nejen zachovat, ale i koncepčně přepracovat a posílit

1.7.2010 - Minulý týden se v médiích objevila zpráva, že Ministerstvo pro místní rozvoj navrhlo zrušit státní podporu hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Jde o zrušení možnosti odečíst si zaplacené úroky z úvěru od daňového základu. Tento krok by ušetřil státní kase až 5 miliard Kč. Ano, z pohledu úspor je to určitě nezanedbatelná částka (i když tyto peníze spolknou náklady státu za několik málo dní), nicméně z pohledu skutečně efektivního řešení je to pouze plácnutí do vody, které postrádá koncepci i smysl.
Datum: 02.07.2010
|
Kategorie: Realitní průvodce

Montované domy boří mýty

V hluboké minulosti by možná stačila jen zmínka o možnosti postavit dům bez klasického postupu a heretik by byl nařčen z rouhání. Časy se ale mění a moderní doba s sebou přináší potřebu rychlých a efektivních řešení. A nemusí zůstat jen u toho, správný a chytrý postup může být zároveň i šetrný ke svému okolí. Nové nápady se nakonec často prosadí sami.