Bazény, který je ten pravý - 2. díl - Nadzemní bazény

Datum: 07.07.2010
  | 
Kategorie: Realitní průvodce
 |  
Publikoval: David Svoboda
O tom, že počasí nám již bezodkladně hlásí příchod léta a o tom, že k létu a především k letním teplotám patří bazény, bylo již mnoho řečeno v minulém článku, který byl věnován bazénům. Minule jsme se věnovali bazénům podzemním. Tentokrát přišla řada na bazény pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou podzemní bazén vlastnit, ale potěšení z venkovního koupání ve „vlastním“ si nechtějí upřít. Budeme se bavit o různých bazénech nadzemních.

"Celonafukovací" bazény

Výhodou těchto bazénů je rychlá a téměř bezproblémová instalace a následné odklizení či přemístění. Nafukování bazénu je minutovou záležitostí díky vestavěné pumpě, která už je nyní téměř běžnou součástí bazénů. Poté stačí již nainstalovat filtraci a napustit vodu. Nevýhodou těchto bazénů je jejich poměrně krátká životnost.

Nafukovací bazény samonosné

U tohoto druhu bazénů se nafukuje pouze horní límec a bazén sám se poté vyzvedne díky napuštění vody. Pokud je tento bazén větších rozměrů staví se většinou na delší období než bazény „celonafukovací“, je proto dobré pod bazén umístit podložku proti plísním a mechanickým poškozením. Problémem těchto bazénů je nutnost umístění na stoprocentně rovnou plochu, jinak se samonosná konstrukce téměř zhroutí a bazén nedosáhne požadované výšky.

Bazény s konstrukcí

Tento typ bazénů je v současnosti velmi populární díky jeho stabilitě, jednoduchosti montáže a dlouhé životnosti. U těchto druhů bazénů jsou však velké rozdíly v ceně a kvalitě, podle kterých je nutno si vybírat. Důležitá je jednoduchost sestavení konstrukce, na kterou se připíná vnitřní jádro bazénu. Bazény s konstrukcemi jsou velmi odolné, a to především proti mechanickému poškození.

Plechové bazény

Plechové bazény, ač by se mohlo zdát, nejsou výhradně bazény celoročními. Valná většina těchto bazénů je sestavena z plechových dílů a vnitřní fólie a dají se na zimu složit. Pokud byste se však rozhodli nechat bazén venku i přes zimu, nic Vám v tom nebude bránit, jelikož je plech ošetřen speciálním nátěrem a je na tyto situace připraven. Výhodou těchto bazénů je poměrně vysoká stabilita a možnost naplnit bazén až po samotný okraj.

Plastové bazény

Tento druh bazénů není pouze z plastu, ale silné PVC je zde doplněno kovovou konstrukcí do které je složené jádro bazénu vloženo. Tento druh bazénů je po smontování staven a zpevňován sloupem vody, který je do bazénu napouštěn. Ač zní vše velmi složitě, montáž je velmi jednoduchá a celý bazén je velmi odolný jak vůči mechanickému poškození, tak vůči nepříznivým povětrnostním vlivům.

Ať si člověk pořídí bazén jakýkoliv, je zde nezbytná údržba jak samotného bazénu, tak vody, která se bez příslušných filtrů a přípravků velmi rychle kazí a znehodnocuje tak celou věc, pro kterou je bazén určen.