Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 03.02.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Prodáváte - co třeba v dražbě?

O dražbách nemovitostí již bylo napsáno mnoho. Dnes bych se chtěla věnovat tomu, pokud se rozhodnete svou nemovitost prodat, proč se rozhodnout právě pro způsob prodeje dražbou. Tento v současnosti moderní a stále více oblíbený způsob prodeje nese pro prodejce mnohé výhody a zjednodušení prodeje.
Datum: 28.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Co dělat, když náhle nemáte na splácení hypotéky

Splácení hypotéky je neradostný a dlouhodobý proces, během něhož se může cokoli stát. Tudíž k situaci, kdy dlužíte, kam se podíváte, přijdete někdy doslova jako slepý k houslím a tenhle koncert se vám rozhodně nebude líbit. Pokud se ale dostanete do tísnívé situace, rozhodně není nutné si hned začít plést lano a vybírat dost odolný nosný trám, protože všechno se dá vyřešit. Proto nevěšte hlavu a podívejte se s námi co dělat, když nemáte na další splátku svojí hypotéky.
Datum: 25.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Dřevostavby aneb montované domy pro moderní bydlení

Při listování katalogem nemovitostí nebo při brouzdání na realitních serverech si nelze nevšimnout, že se v nabídkách realitních kanceláří stále častěji objevují inzeráty prodávající montované dřevostavby. Proč jsou poslední dobou dřevostavby tak oblíbené? Nechá se v dřevěném domě skutečně kvalitně bydlet?
Datum: 21.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Trendy v interiérovém vybavení

Moderní věk s sebou přináší zvýšený důraz na kvalitní vybavení interiérů a jejich provedení. Doby jednotvárných domácností, kdy jeden byt připomínal druhý a stejně tak vnitřní prostory rodinných domků působily unisono stejně, již odvál čas. Současný trend podporuje hravost, nápaditou rozmanitost a účelnost podtrženou kapkou originality s nevšedním zpracováním!
Datum: 18.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Jak vybrat kuchyň

Bývaly doby, kdy se hospodyňky za (snad až příliš) reálného socialismu při přípravě pokrmů krčily u plechových linek, které byly často co nejdůsledněji odděleny od zbytku bytu, snad i proto aby jejich estetickému znásilňování bylo vystaveno co nejméně osob naráz. Časy se ale mění a dnes se kuchyně stala plnohodnotnou a aktivně využívanou částí bytu, navíc bývá často sdružena s prostory obývacími. Při návrhu a výběru kuchyně je vhodné využít služeb kuchyňského studia. Nicméně i tehdy je třeba mít už nějakou základní představu.
Datum: 12.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Atypické nemovitosti aneb v kůži zámeckého pána

Drtivá většina populace sní o vlastním bydlení v pěkném bytě nebo klidném domku. Každý své realitní štěstí nenajde anebo ho najde později, ale spoustě lidí a rodin se jejich sen vyplní. Existují však i takoví majitelé nemovitostí, kterým spadla do klína nemovitost, o níž se jim možná ani nezdálo. Jaké to asi je být vlastníkem zámečku nebo jiné netypické nemovitosti?
Datum: 10.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Není katastr jako katastr

Kupujete-li cokoliv nemovitého, katastrálnímu úřadu se nevyhnete. Před jeho návštěvou se ale vyplatí dobře teoreticky připravit. Nezaskočí vás podobně znějící a věcně naprosto rozdílné termíny, jejichž neznalost pro vás může mít fatální důsledky. Katastrů je totiž hned několik a na informace z každého znich musíme pohlížet rozdílně.
Datum: 07.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Postavte si pasivní dům a hypotéku splácejte ze zisků solární elektrárny

Pořídili jste si pozemek a plánujete stavbu vlastního domu? Brouzdáte katalogy stavebních firem a nevíte si rady, jaký dům je pro vás ten pravý? Není divu. Vždyť rozhodnutí o tom, kde a v čem bude člověk bydlet patří k těm nejdůležitějším. Nabídka trhu je v současné době obrovská: do popředí se dostávají pojmy jako je nízkoenergetický dům, montovaná dřevostavba nebo třeba pasivní dům. Společným jmenovatelem zmíněných typů domů jsou úspory energií. Jen na pasivní dům však můžete v současné době získat dotace. Kde a kolik?
Datum: 04.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Kupujeme pozemek: Zajíci hleď úplně na všechno

Kupujete-li pozemek, čeká vás takřka detektivní pátrání po jeho minulosti a po jeho okolí. Ušetříte si tak nepříjemná překvapení, která by vás po uzavření smlouvy mohla čekat.
Datum: 03.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Vybíráme pozemek - dvakrát měř, jednou bydli

Zelená uklidňuje. Ale aby vás pohled na "zelenou louku", kde hodláte postavit svůj budoucí dům, opravdu uklidňoval a jednoho dne splnil vaše očekávání, musíte být při výběru stavební parcely opravdu obezřetní. Zkusíme si přiblížit hlavní kritéria správného výběru pozemku, jež by vám pomohla vyvarovat se velké chyby, která může skončit tím, že za stovky tisíc získáte plácek, na kterém nakonec budete moc tak akorát cvrnkat kuličky.