Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 09.02.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Pop art v interiéru

Nudíte se k smrti? Interiér vašeho bytu vám připadá všední a zašlý jako roky používaný hrnek na kafe? Dávno netrpíte předsudky ohledně vysokého umění a obavami z pracek kýče? Tak zkuste pustit za svoje dveře pop art. Ačkoli tento umělecký proud se zrodil už v padesátých letech minulého století a svůj vrchol má dávno za sebou (diktoval především šedesátým létům dvacáteho století), jako zdroj inspirace rozhodne není mrtev. Tvář pop artu je tvořená odrazy masové pop kultury, spotřebního zboží a vůbec městského životního stylu. Jeho tvář je tvořena tvářemi filmových hvězd a komiksových hrdinů. Je to kultura křiklavá, laciná a trochu zvrácená, nic nepředstírá a s trochou štěstí si možná si podmaní i vás.
Datum: 03.02.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Prodáváte - co třeba v dražbě?

O dražbách nemovitostí již bylo napsáno mnoho. Dnes bych se chtěla věnovat tomu, pokud se rozhodnete svou nemovitost prodat, proč se rozhodnout právě pro způsob prodeje dražbou. Tento v současnosti moderní a stále více oblíbený způsob prodeje nese pro prodejce mnohé výhody a zjednodušení prodeje.
Datum: 28.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Co dělat, když náhle nemáte na splácení hypotéky

Splácení hypotéky je neradostný a dlouhodobý proces, během něhož se může cokoli stát. Tudíž k situaci, kdy dlužíte, kam se podíváte, přijdete někdy doslova jako slepý k houslím a tenhle koncert se vám rozhodně nebude líbit. Pokud se ale dostanete do tísnívé situace, rozhodně není nutné si hned začít plést lano a vybírat dost odolný nosný trám, protože všechno se dá vyřešit. Proto nevěšte hlavu a podívejte se s námi co dělat, když nemáte na další splátku svojí hypotéky.
Datum: 25.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Dřevostavby aneb montované domy pro moderní bydlení

Při listování katalogem nemovitostí nebo při brouzdání na realitních serverech si nelze nevšimnout, že se v nabídkách realitních kanceláří stále častěji objevují inzeráty prodávající montované dřevostavby. Proč jsou poslední dobou dřevostavby tak oblíbené? Nechá se v dřevěném domě skutečně kvalitně bydlet?
Datum: 21.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Trendy v interiérovém vybavení

Moderní věk s sebou přináší zvýšený důraz na kvalitní vybavení interiérů a jejich provedení. Doby jednotvárných domácností, kdy jeden byt připomínal druhý a stejně tak vnitřní prostory rodinných domků působily unisono stejně, již odvál čas. Současný trend podporuje hravost, nápaditou rozmanitost a účelnost podtrženou kapkou originality s nevšedním zpracováním!
Datum: 18.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Jak vybrat kuchyň

Bývaly doby, kdy se hospodyňky za (snad až příliš) reálného socialismu při přípravě pokrmů krčily u plechových linek, které byly často co nejdůsledněji odděleny od zbytku bytu, snad i proto aby jejich estetickému znásilňování bylo vystaveno co nejméně osob naráz. Časy se ale mění a dnes se kuchyně stala plnohodnotnou a aktivně využívanou částí bytu, navíc bývá často sdružena s prostory obývacími. Při návrhu a výběru kuchyně je vhodné využít služeb kuchyňského studia. Nicméně i tehdy je třeba mít už nějakou základní představu.
Datum: 12.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Atypické nemovitosti aneb v kůži zámeckého pána

Drtivá většina populace sní o vlastním bydlení v pěkném bytě nebo klidném domku. Každý své realitní štěstí nenajde anebo ho najde později, ale spoustě lidí a rodin se jejich sen vyplní. Existují však i takoví majitelé nemovitostí, kterým spadla do klína nemovitost, o níž se jim možná ani nezdálo. Jaké to asi je být vlastníkem zámečku nebo jiné netypické nemovitosti?
Datum: 10.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Není katastr jako katastr

Kupujete-li cokoliv nemovitého, katastrálnímu úřadu se nevyhnete. Před jeho návštěvou se ale vyplatí dobře teoreticky připravit. Nezaskočí vás podobně znějící a věcně naprosto rozdílné termíny, jejichž neznalost pro vás může mít fatální důsledky. Katastrů je totiž hned několik a na informace z každého znich musíme pohlížet rozdílně.
Datum: 07.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Postavte si pasivní dům a hypotéku splácejte ze zisků solární elektrárny

Pořídili jste si pozemek a plánujete stavbu vlastního domu? Brouzdáte katalogy stavebních firem a nevíte si rady, jaký dům je pro vás ten pravý? Není divu. Vždyť rozhodnutí o tom, kde a v čem bude člověk bydlet patří k těm nejdůležitějším. Nabídka trhu je v současné době obrovská: do popředí se dostávají pojmy jako je nízkoenergetický dům, montovaná dřevostavba nebo třeba pasivní dům. Společným jmenovatelem zmíněných typů domů jsou úspory energií. Jen na pasivní dům však můžete v současné době získat dotace. Kde a kolik?
Datum: 04.01.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Kupujeme pozemek: Zajíci hleď úplně na všechno

Kupujete-li pozemek, čeká vás takřka detektivní pátrání po jeho minulosti a po jeho okolí. Ušetříte si tak nepříjemná překvapení, která by vás po uzavření smlouvy mohla čekat.