Články o bydlení

Pravidelně Vám přinášíme články o výběru nemovitosti a o bydlení. Nechte se inspirovat.
Datum: 24.05.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Letní relaxace na zahradě: Co vám nesmí chybět?

Léto je doba odpočinku. Možná se letos nechystáte na dovolenou a plánujete jen tak relaxovat na zahradě. Zapomeňte ale na to, že na zahradě musíte jen pracovat! Nechte vše tak, jak je a užívejte si dovolenou naplno. K letní pohodě vám pomůže i několik nepostradatelných pomocníků!
Datum: 16.05.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Luxfery - uchopený půvab ledu

Impozantní spojení mohutnosti s krystalickou průzračností, to kouzlo, jímž nás fascinují ledové sochy a které bychom si rádi odnesli s sebou domů a uchovali. Způsobem jak tento půvab alespoň částečně ukořistit a zakořenit ve svém domově jsou luxfery. Přesto, že jsme ve výrobě těchto skleněných cihel jednou z předních světových velmocí, postoj většiny domácností v Česku k nim zůstává netečný. Je tomu tak zřejmě díky dobám minulým, kdy byly jedněmi z prostředků k páchání podlých architektonických zločinů. Nicméně stačí si na internetu vyhledat několik málo obrázků využití luxfer v moderních interiérech a na svá dřívější traumata rádi zapomenete.
Datum: 09.05.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Slunce jako hlavní dodavatel tepla

Horký letní den. Slunce praží, rozpálený vzduch se tetelí nad rozžhavenou střechou. Ve sprše večer ze sebe smýváte celodenní pot vodou ohřátou ve vašem elektrickém či plynovém boileru. Není něco špatně?
Datum: 02.05.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Bar, který nikdy nezavírá

Probudí vás šílená bolest hlavy a pocit, že váš někdo v noci stoprocentně přejel tahačem, polil vás z okénka levným alkoholem a pak ještě zacouval. Naprosto netušíte, kde jste, a člověka, který leží vedle vás, nedokážete identifikovat. V boji o každou vteřinu se nekoordinovaně snažíte najít toaletu a v duchu tiše doufáte, že jste alespoň během noci neopustili hranice republiky. Jak tomu předejít a nepřijít při tom o všechnu legraci? Pořiďte si bar domů! Barman tam bude vždycky fajn chlápek, co vás nikdy neokrade, a už nebudete muset s hořkostí poslouchat ta strašná slova ,,poslední objednávka". Jak si tedy doma udělat bar, který bude bavit vás i vaše přátele?
Datum: 26.04.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Nízkoenergetické domy – naše budoucnost?

Ceny energií zatím strmě rostou a přes sliby dodavatelů téměř neklesají. Máte v plánu pořízení domu a otázka energií vám nedá spát? V dnešní době existují alternativní možnosti, které mohou budit nedůvěru, ale jen chviličku. A jak je to s vámi, děsí vás výše účtů, pálí vás cena paliv? Nenechte se zbytečně spálit.
Datum: 21.04.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Jak vybrat kuchyň

Bývaly doby, kdy se hospodyňky za (snad až příliš) reálného socialismu při přípravě pokrmů krčily u plechových linek, které byly často co nejdůsledněji odděleny od zbytku bytu, snad i proto aby jejich estetickému znásilňování bylo vystaveno co nejméně osob naráz. Časy se ale mění a dnes se kuchyně stala plnohodnotnou a aktivně využívanou částí bytu, navíc bývá často sdružena s prostory obývacími. Při návrhu a výběru kuchyně je vhodné využít služeb kuchyňského studia. Nicméně i tehdy je třeba mít už nějakou základní představu.
Datum: 18.04.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Dřevostavby jsou v kursu, nejsou ale bezchybné

Rozhodli jste se, že postavíte nebo si necháte postavit dům, avšak nevíte pro jaký typ domu se rozhodnout? Z mnoha variant se zde nabízí montované dřevostavby, které známe například také v podobě klasických srubů z oblastní Severní Ameriky nebo Kanady. Jako všechny ostatní varianty však krom výhod nabízí dřevostavby i nevýhody.
Datum: 12.04.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Krajinami dětství - jak zařídit dětský pokoj

Děti mají zcela odlišný vlastní svět, čemuž odpovídají i jejich specifické potřeby ohledně bydlení, které vyplývají z mohem více důvodů nežli z onoho elementárního, tedy že jsou rozhodně menší než my. Dětská duše spíše než kterákoli jiná potřebuje pro svoje spokojené bytí a rozvoj příznivé prostředí. Proto zařízení dětského pokoje musíme věnovat zvláštní péči, která rozhodně nekončí tím, že vyklidíte pracovnu, sundáte ze stěn fotky lepých děv a do rohu dáte nezvykle malou postel se třemi plyšáky. Podíváme se na pár základních věcí, na které je třeba myslet při tvorbě interiéru v dětském pokoji. Zaměříme se na útlejší věk dítete a první část školního věku, to ostaně i proto, že u teenagera budete rádi, pokud vás občas do pokoje alespoń pustí, abyste směli odnést věci, které už začínají hnít a ponožky, které se už samy od sebe pomalu chystají k tangu.
Datum: 06.04.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Trendy v interiérovém vybavení

Moderní věk s sebou přináší zvýšený důraz na kvalitní vybavení interiérů a jejich provedení. Doby jednotvárných domácností, kdy jeden byt připomínal druhý a stejně tak vnitřní prostory rodinných domků působily unisono stejně, již odvál čas. Současný trend podporuje hravost, nápaditou rozmanitost a účelnost podtrženou kapkou originality s nevšedním zpracováním!
Datum: 31.03.2011
|
Kategorie: Realitní průvodce

Postavte si saunu u vás doma

Ačkoli tomu v letních měsících při nucené projížďce autobusem MHD nepřestávají věřit jen ti největší snílci, pocení může být velmi přijemné. Saunování je jak známo velmi zdravá věc, která posiluje obranyschopnost organismu a čistí jej od zplodin metabolismu, dále pomáhá regenerovat pokožku a je i prostředkem psychické relaxace. Jenže aby k výše zmíněným blahodárným výsledkům došlo, je třeba saunu navštěvovat pravidelně. A v tom může být problém. Možná se vám totiž nechce se každý týden trmácet do veřejné sauny a za těžký peníz se tam spolubrotit potem se spoře oděnými spoluobčany v omamném oparu kolektivního pyžma. Inu výše zmíněné dávno není nutným zlem, které byste si v touze po saunování museli projít, pořídit si saunu klidně i v relativně menším bytě není z technického ani finančního hlediska science fiction. Jak si tedy postavit saunu u vás doma?