Letní relaxace na zahradě: Co vám nesmí chybět?

Datum: 21.10.2010
  | 
Kategorie: Realitní průvodce
 |  
Publikoval: David Svoboda
Léto je doba odpočinku. Možná se letos nechystáte na dovolenou a plánujete jen tak relaxovat na zahradě. Zapomeňte ale na to, že na zahradě musíte jen pracovat! Nechte vše tak, jak je a užívejte si dovolenou naplno. K letní pohodě vám pomůže i několik nepostradatelných pomocníků!

Slunečník chrání před sluncem i deštěm

Zahradní slunečník je nezbytností. Pokud venku trávíte většinu dne, bezpochyby uvítáte příjemný stín, který vám poskytne kvalitní slunečník. Určitě nekupujte ty nejlevnější, které některé supermarkety prodávají za pár kaček (znáte to: nejste tak bohatí, abyste si kupovali levné věci). Na co si dát při pořizování slunečníku pozor? Dbejte na kvalitu konstrukce a látky (ideálně by měla být nepromokavá). Vybírat můžete z nejrůznějších barev a designu. Obecně platí, že čtvercové lépe pasují na terasu, zatímco ty kulaté se hodí na zahradu.

Zahradní nábytek: Vyhněte se plastu!

Jaký by to byl odpočinek bez pohodlného zahradního posezení! Vyhněte se ale nákupu nevzhledných plastových stolků a židlí evokujících atmosféru devadesátých let. Levně lze pořídit také dřevěný nábytek. Jednou z jeho výhod je, že dřevo můžete obrousit a znovu natřít (zatímco barva plastových židlí brzy vybledne).

Houpací síť pro relaxaci

Pohoupání a odpočinek v houpací síti má své neopakovatelné kouzlo. Už dávno neplatí, že houpací sítě jsou jen pro děti! Výrobci pamatují i na dospělé (a různé váhové kategorie). Vybrat si můžete také ze široké nabídky rodinných houpacích sítí. Síť bychom nikdy neměli zavěšovat napnutou!

Lehátko nejen na opalování

Skvělé poležení nabízí lehátko, které by vám rozhodně nemělo na zahradě nebo balkónu chybět. Vyberte si takové, které bude disponovat alespoň dvěma polohami tak, abyste na něm mohli pohodlně sedět i ležet. Nemusíte přitom sahat hluboko do kapsy. Taková lehátka pořídíte již kolem 500 korun.

Lucerny, svíčky a lampičky

Vlahé letní večery lákají k dlouhému posezení u sklenky vína. Pokud toužíte po nevšední atmosféře, pořiďte si malé zahradní lucerničky. Romantické a zároveň praktické jsou svíčky obsahující látky, které odpuzují hmyz (prodávají se například s vůni citronela). Pokud máte na zahradě jezírko, olemujte ho solárními lampičkami (kus pořídíte za cca 100 korun). Budou vám v noci svítit zadarmo a případné hosty odradí od nechtěného hupnutí do vody.