Velikáni odešli z Srealit

Datum: 29.03.2010
  | 
Kategorie: Realitní průvodce
 |  
Publikoval: David Svoboda
Ve středu 24. března 2010 šokovala realitní trh tisková zpráva, že z předního tuzemského serveru společně odchází tři největší klienti – M&M reality holding a.s., Re/Max Czech republic a Realitní kancelář STING s.r.o.

Co tato zpráva znamená pro tuzemský realitní trh? Určitě velké změny. Po působení různých asociací, sdružení či komor, které nikdy nedaly trhu jasný směr to vypadá, že se zfromovala skupina skutečných lídrů, kteří ukáží směr všem ostatním.

Středeční tiskovou zprávu následovalo prohlášení mnoha dalších realitních kanceláří o ukončení jejich působení na citovaném serveru.

Trh nyní čeká, kde budou prezentovány nabídky nemovitostí největších tuzemských hráčů. Dle prohlášení společnosti M&M reality budou nabídky největších hráčů na většině tuzemských realitních serverů a tím, že největší důraz bude kladen na čtyři – dle sdělení společnosti – nejkvalitnější. Těmi jsou reality.cz, reality.idnes.cz, rajrealit.cz a nemovitosti.cz.

IT ředitel společnosti M&M reality Petr Svoboda k tématu říká: „Pro nás se skoro nic nemění. Doposud nechybíme na žádném významném tuzemském serveru a hlavní důraz, kromě čtyř zmíněných, které budeme nyní preferovat, klademe na naše stránky mmreality.cz, které měsíčně navštíví přes 200 tisíc unikátních návštěvníků. Přerušení inzerce na Srealitách se nás nijak nedotkne, protože klient si v dnešní době nevybírá jen na jednom serveru.

Každopádně všichni jsou zvědavi, kolik realitních nabídek zůstane po 1. dubnu 2010 na Srealitách.

Michal Valenta