Trendy v interiérovém vybavení

Datum: 07.11.2011
  | 
Kategorie: Realitní průvodce
 |  
Publikoval: David Svoboda
Moderní věk s sebou přináší zvýšený důraz na kvalitní vybavení interiérů a jejich provedení. Doby jednotvárných domácností, kdy jeden byt připomínal druhý a stejně tak vnitřní prostory rodinných domků působily unisono stejně, již odvál čas. Současný trend podporuje hravost, nápaditou rozmanitost a účelnost podtrženou kapkou originality s nevšedním zpracováním!

Záleží na vkusu každého z nás, ale začátek snahy vyšperkovat naši nemovitost bude pomyslně začínat u faktického vstupu, tedy u dveří. Ať už půjde o obměnu či o nové zasazení půjde nám především o bezpečnost. U rodinného domu jsme trochu ve výhodě, jelikož k našemu útočišti náleží s velkou pravděpodobností i zahrada a tudíž plot s brankou. Přesto opatrnosti není nikdy dost a měli bychom volit střízlivé varianty. Prosklené dveře budiž, ale jedině z bezpečnostního skla. Možností se nabízí desítky, je tedy z čeho vybírat. U soukromého bytu není o čem spekulovat. Zapotřebí jsou dveře skutečně bezpečné. Měli bychom preferovat funkčnost a kvalitu před zajímavým designem nebo podezřele nízkou cenou.

Když už jsme v bytě, pravděpodobně první věc, která nás upoutá bude podlaha. I další z důležitých součástí interiéru má svoje současné trendy. V kurzu jsou stále plovoucí podlahy, které skvěle vypadají, mají jednoduchou údržbu a není problém je udržet hygienicky čisté. Do módy se vrací podlahy dřevěné, které samozřejmě působí nejlépe, ale budou také zároveň největší zátěží pro naši peněženku. Pokud si dřevěnou podlahu nemůžeme dovolit, a přesto toužíme po designu dřeva, máme možnost poklást naši podlahu linoleem v imitaci dřeva. Výsledný efekt je překvapivě dobrý. Na první pohled se nedá rozeznat od originálu. Další možností je spojení několika provedení, tedy například plovoucí podlahy s kobercem.

Ani vzhled zdí není nepodstatný

V minulosti byla bílá barva po celém bytě prakticky normou a nepsaným pravidlem. Když už se někdo pustil do barvy, tak do pastelového odstínu a neváhal k němu také použít kdysi populární váleček. I tyto handicapy se podařilo zbourat a dnešním trendem je každá místnost v jiné barvě. Kombinace bíločervené nebo oranžové velmi sluší obývacím pokojům. Do ložnic se zase hodí barvy klidnější, tedy odstíny modré nebo jemně zelené. Důležité mohu být i doplňky v podobě rozličných poliček a dalších odkládacích ploch. K těmto účelům se dají skvěle využít například rohy místností.

Pro náš dokonalý komfort i během léta a okamžiků, kdy se nám připomínají paprsky slunce, bychom měli vybrat i kvalitní žaluzie nebo rolety. Před lety byly k mání pouze horizontální žaluzie, ale v současnosti je spíše v trendu varianta vertikální. Majitelé rodinného domku disponují v tomto případě většími možnostmi a také budou potřebovat více vybavení. Kromě žaluzií nebo rolet, které se dají pořídit, jak v umělé, tak v textilní verzi by se jejich pozornost měla upřít též k venkovním roletám. Ty sice nepatří přímo do interiéru, ale přímo souvisí s okny a činností uvnitř. Pokud se chvíli zdržíme v oblasti rodinných domů a zároveň mezonetových bytů, narazíme také na schodiště, která by měly doplňovat kvalitní zábradlí. V dnešní době určují trend zábradlí, jež jsou dodávána na díly. Jejich instalace je jednoduchá jako dětská stavebnice.

Existuje spousta druhů interiérového vybavení. Jinak bude vypadat v provedení pro obytnou domácnost, jinak pro kancelář a jinak pro obchodní prostor. Naše exkurze se týkala především soukromého obydlí, kde trávíme většinu volného času. Závěrem je nutné poznamenat, že je opět pouze na nás, které možnosti a jejich provedení zvolíme. Podstatné je, abychom se ve své nemovitosti cítili dobře.